Jesteś tutaj:

Duszpasterz. Budowniczy. Pielgrzym. Obywatel Wyszkowa. Człowiek

Data: 02.12.2021 r., godz.     363
Zapraszamy na wystawę przygotowaną w 10. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Wyszkowa ks. kanonika Stanisława Szulca - wieloletniego duszpasterza i proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie.2 grudnia będziemy obchodzili 10. rocznicę śmierci ks. kan. Stanisława Szulca, naszego wieloletniego proboszcza, budowniczego naszego kościoła, niezwykle skromnego człowieka o niezwykle wielkim sercu, niestrudzonego pielgrzyma, Honorowego Obywatel Gminy Wyszków.

Przypomnijmy, że Stanisław Szulc urodził się 5 kwietnia 1937 r. w Zambskach Kościelnych koło Pułtuska. Święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 1961 r. Proboszczem parafii św. Wojciecha w Wyszkowie został 1 października 1984 r. Funkcję tę sprawował nieprzerwanie przez prawie ćwierć wieku, do 24 sierpnia 2008 r. Zmarł 2 grudnia 2011 r., miał 74 lata.

Mówiąc ks. Stanisław Szulc, widzimy wiernego Kościołowi kapłana, odważnego patriotę, niestrudzonego pielgrzyma, budowniczego kościołów, kapelana chorych i niepełnosprawnych. - Ksiądz kanonik zawsze widział dobro w drugim człowieku. Nie mieściło mu się w głowie, że ktoś może oszukać. Starajmy się też w ten sposób patrzeć na drugiego człowieka – zachęca jego następca, obecny proboszcz naszej parafii ks. proboszcz Roman Karaś.

W czwartek 2 grudnia o godz. 15 przy grobie ks. kan. Stanisława Szulca odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, złożymy kwiaty i zapalimy znicze. Zapraszamy również na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej do dolnego kościoła na uroczyste otwarcie wystawy o ks. kan. Stanisławie Szulcu. Za przygotowanie wystawy serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej.

Msza św. w intencji ks. Stanisława zostanie odprawiona również w niedzielę 5 grudnia o godz. 12.30. Zapraszają na nią pielgrzymi.

Źródło: parafia pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie, www.wojciech-wyszkow.pl
Od 10 grudnia wystawa dostępna w bibliotece.