Jesteś tutaj:

Spotkanie autorskie z Tomaszem Kołodziejczakiem

Data: 06.11.2015 r.    2421
Relacja z imprezy.

6 listopada 2015 r. w Sali im. Prof. Ludwika Maciąga odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego ?Magiczne Pióro 2015?.
Gościem specjalnym spotkania był Pan Tomasz Kołodziejczak. Czołowy twórca polskiej fantastyki i komiksu, pisarz, wydawca, promotor kultury, który w tym roku obchodzi 30-lecie pracy twórczej. Szerszemu gronu czytelników znany jest jako autor cykli ?Dominium Solarne?, ?Ostatnia Rzeczpospolita? oraz kilkudziesięciu opowiadań.
Pan Tomasz był ośmiokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, otrzymał ją w 1996 r. za powieść ?Kolory sztandarów? rozpoczynającą cykl ?Dominium Solarne?. Jest laureatem nagrody im. Papcia Chmiela za zasługi dla komiksu w Polsce. Nominowany do nagrody im. Jerzego Żuławskiego za powieści ?Czarny horyzont? w 2010 r. oraz ?Biała Reduta? w 2014 r.
Za działalność wydawniczą i fanowską został wyróżniony m.in. odznaką ?Zasłużony dla kultury polskiej? przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 za zasługi na rzecz rozwoju kultury i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski został uhonorowany medalem Złoty Krzyż Zasługi.
Począwszy od 1995 r. związany z Wydawnictwem Egmont, w którym jest redaktorem naczelnym Klubu Świata Komiksu, wydającym dzieła polskiego i światowego komiksu.

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego Magiczne Pióro 2015

Do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim ?Magiczne Pióro 2015? zgłosiło się 11 uczestników.
Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa w składzie: Ewa Ciok, Natalia Kłobukowska, Marta Borzymek, uwzględniając opinię Pana Tomasza Kołodziejczaka postanowiła przyznać:

I miejsce Pani Agacie Kuleszy za opowiadanie ?Nowe życie?.

Pozostali uczestnicy: Natalia Składanek, Monika Piórkowska, Paulina Joanna Dumała, Patryk Ostrowski, Dagmara Zając, Daria Zając, otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe za udział w konkursie

Zapraszamy do lektury prac konkursowych:

"Nowe życie" - Agata Kulesza

"Prologue" - Natalia Składanek

"Siła miłości" - Monika Piórkowska

"Strażniczka artefaktu" - Paulina Joanna Dumała

"Pojednanie" - Patryk Ostrowski

"Dopóki śmierć nas nie rozłączy" - Dagmara Zając, Daria Zając


Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Głosie Wyszkowa