Jesteś tutaj:

"Dolina Biebrzy - od świtu do zmroku" - otwarcie wystawy fotografii Roberta Dominowskiego

Data: 30.10.2015 r.    2190
Relacja z imprezy.

Robert Dominowski

Urodził się w 1957 roku w Wyszkowie. Z zawodu jest lekarzem gastroenterologiem, związanym zawodowo ze szpitalem w Wyszkowie od ponad 20 lat.
Fotografia pasjonowała go od dziecka i mija blisko 50 lat odkąd aparat fotograficzny jest jego nierozłącznym towarzyszem.
Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody i to zdjęcia przyrodnicze są głównie tematem jego prac. Wykonuje również zdjęcia podróżnicze i portrety ludzi podczas licznych wojaży po Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii.

"Dolina Biebrzy - od świtu do zmroku"

Fotografie zaprezentowane na wystawie są próbą zatrzymania w kadrze licznych spotkań z nadbiebrzańską przyrodą podczas wędrówek w latach 2010-2015 na odcinku od Wizny do Goniądza. Większość zdjęć wykonałem wiosną, porą budzenia przez wszechobecną rzekę świata roślinnego i zwierzęcego i jesienią, gdy nad całą krainą rozpływają się poranne i wieczorne mgły.
Zapraszam na wspólną wędrówkę Carską Drogą z jej kładkami wrzynającymi się głęboko w bagna, drogami i ścieżkami zazdrośnie śledzącymi rzekę, aby podpatrywać i podsłuchiwać wciąż jeszcze dziką przyrodę.
Robert Dominowski

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku
- Głosie Wyszkowa