Jesteś tutaj:

"Mistrz" - Ludwik Maciąg - projekcja filmu

Data: 17.03.2006 r.    89
Relacja z imprezy.
17 marca odbyła się w Bibliotece Miejskiej uroczysta premiera filmu dokumentalnego pt. "Mistrz" - Ludwik Maciąg w realizacji Andrzeja Machnowskiego.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością nie tylko bohater filmu- prof. Ludwik Maciąg i realizator Andrzej Machnowski, ale także Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, znana aktorka Barbara Brylska, prof. Zbigniew Chmielewski, dr Jacek E. Wilczur, Urszula Sawicka, Daria Galant-Nortman i wiele innych osób ze świata nauki i sztuki. Wśród gości byli również przedstawiciele wyszkowskich organizacji: Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, Klubu Ekologicznego i Komitetu na rzecz Utworzenia Muzeum 1920 roku.ANDRZEJ MACHNOWSKI urodzony w Warszawie, w połowie XX wieku - producent, reżyser i operator, fotoreporter, wydawca. Długoletni pracownik Polskiej Agencji Interpress - Interpress-Film". Autor ponad 150 reportaży i filmów dokumentalnych w większości emitowanych przez Telewizję Polską S.A. Były to m.in. filmy z Chin, Cypru, Kolumbii, Meksyku i krajów Europy. Uczestniczył w festiwalach filmowych zdobywając wyróżnienia i nagrody np. za film pt. Powrót do Ojczyzny" - główna nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie (1990 rok), wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie za film "Kwity polskie".
Z ramienia Sekretariatu Episkopatu Polski był szefem ekip filmowych pracujących przy obsłudze trzech pierwszych wizyt w Polsce papieża Jana Pawła II. Jest także autorem filmów telewizyjnych o Księdzu Kardynale Stefanie Wyszyńskim, Błogosławionym Ojcu Maksymilianie Kolbe, św. Urszuli Ledóchowskiej.
Zrealizował również film dokumentalny o zdobywcach pierwszego miejsca w teleturnieju emitowanym w I Programie Telewizji Polskiej S.A. Europa - Bliżej".
Jest autorem ilustracji fotograficznych do wielu książek, głównie monografii prezentujących sylwetki współczesnych polskich polityków.
Od maja 1995 roku jest właścicielem niezależnej Agencji Medialnej ATM, produkującej m.in. filmy telewizyjne i audycje radiowe. Agencja wydała 15 tytułów książek popularno-naukowych i publicystycznych.
Od 2004 roku jest redaktorem naczelnym kwartalnika "Głos Ofiar Nazizmu", pisma Polskiej Unii Ofiar Nazizmu.