Jesteś tutaj:

Mistrz Bei Baozhong w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie - koncert w wykonaniu Mistrza Bei Baozhong na starochińskim instrumencie strunowym guqin połączony z wystawą jego prac malarskich i degustacją chińskiej herbaty

Data: 18.09.2015 r.    1976
Relacja z imprezy.

Bei Baozhong
urodził się w 1968 roku w Pekinie.
Od najmłodszych lat był zafascynowany tradycyjną kulturą chińską.
Już od szóstego roku życia zaczął zgłębiać sztukę kaligrafii, a od ósmego roku życia tradycyjne chińskie malarstwo oraz poezję.
Jego pierwszym nauczycielem był dziadek, a następnie znani chińscy
artyści Ma Zizhang i Guo Zhongyong.
W późniejszym okresie Bei Baozhong rozpoczął studia nad ?shan shui hua?, czyli sztuką chińskiego krajobrazu pod kierunkiem znanych mistrzów Zhang Ding i Jiang Zhenghong.
Prace Bei Baozhong znajdują się w wielu albumach prezentujących współczesnych twórców Państwa Środka.
Otrzymał on też wiele nagród i wyróżnień na chińskich narodowych wystawach malarstwa i kaligrafii. Poza tymi dziedzinami twórczości Bei Baozhong uprawia starą sztukę grawerowania pieczęci.
Największą jego miłością jest jednak sztuka gry na guqin ? tradycyjnym chińskim instrumencie strunowym, liczącym sobie kilka tysięcy lat historii. W tym zakresie odbył on studia w Centralnym Konserwatorium muzycznym w Pekinie pod kierunkiem Zhao Jiazhen oraz Yang Qin - Przewodniczącego Chińskiego Stowarzyszenia Guqin. Bei Baozhong brał udział w wielu koncertach na terenie Chin. Prowadzi własną szkołę nauki gry na guqin i ma wielu utalentowanych uczniów.

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku
- Głosie Wyszkowa
- Wyszków24