Jesteś tutaj:

"Leśna szkoła" - otwarcie wystawy fotografii Jurka Sitka

Data: 02.07.2015 r.    2117
Relacja z imprezy.


?Leśna Szkoła?
Za początek istnienia ?Leśnej Szkoły? przyjmuje się rok 2004, kiedy to- już po wielu miesiącach różnego rodzaju wycieczek, wypraw i biwaków - po raz pierwszy, w Łazach nad Liwcem - zorganizowaliśmy ?Stanicę?, czyli obóz pod namiotami. Wtedy okrzepł pierwszy skład ?Leśnej Szkoły? ? mocno ukierunkowany, bo zachwycony niezwykłym bogactwem przyrodniczym, mało znanymi wcześniej regionalnymi tradycjami - kulturalnymi i historycznymi - najbliższego regionu. Położenie Wyszkowa nad Bugiem i w pobliżu Liwca, między dwoma wielkimi puszczami - Białą i Kamieniecka, dało nam te naprawdę duże możliwości.

Do wielu, czasami już kultowych imprez ?Leśnej Szkoły? należą: rowerowy rajd ?Wrzosowiska? i wyprawa do ?Lasu Sherwood?, jesienny rejs ?Babiego Lata?, ?Marsz po Puszczy Białej? czy wyprawa w Tatry. Zimą organizujemy ?Leśną Wigilię?, ?Zacietrzewioną Wycieczkę? i ?Lutą Wyprawę?, czasami bal ?Fabularny? lub rajd ?Po Grudzie?. W ferie zimowe robimy zimowiska w różnych rejonach kraju. Wiosnę witamy ?BABĄ?. Zaraz potem są wyprawy wzdłuż Bugu, na Pulwy i przez Mieniugi, by zrobić zdjęcia w samych Gaciach. W czasie kilkudniowej Rowerowej Majówki staramy się poznać gminy otaczające Wyszków. W tym czasie zaczynamy też spływy Bugiem i Liwcem. Popularnością cieszą się nasze, różnego rodzaju, wyprawy dla urwisów.

Najbardziej wykorzystujemy czas wakacji. Organizujemy wtedy ?Stanice?, czyli trzytygodniowe obozy pod namiotami, wielodniowe spływy Bugiem lub Liwcem. Czasem, na jednej z wysp na Bugu, bawimy się w Robinsonów lub włóczymy się żeglując po Wielkich Jeziorach Mazurskich...

Często celem naszych wypraw były spotkania z artystami mieszkającymi w naszych okolicach jak np. Leonem Gruzdem, Henrykiem Musiałowiczem, prof. Ludwikiem Maciągiem, Anną Dębską, Darią Galant. Odwiedzaliśmy też artystów ludowych: Władysława Sikorskiego, Stanisława Kmiołka. Nie sposób w krótkiej informacji wymienić wszystkich interesujących ludzi i ciekawych miejsc, do których dotarliśmy.

Przynależność do ?Leśnej Szkoły? nie jest sformalizowana, ale mimo to wiele osób silnie się z nią identyfikuje, bo łączy nas radość z przeżytej przygody, trud przebytych dróg, czas wspólnie spędzony przy ognisku i na obserwacji magii zmian zachodzących w przyrodzie. Łączą emocje związane ze spotkaniem z kimś niezwykłym... Część tych wspólnie spędzonych cudnych chwil udaje się zatrzymać na fotografii... i pewnie w sercu.

Jurek SitekZapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku
- Głosie Wyszkowa
- Wyszków24