Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego ?Magiczne Pióro 2016? 9 listopada 2016 r. w sali im. prof. Ludwika Maciąga odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego ?Magiczne Pióro 2016?.
Do udziału w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego ?Magiczne Pióro? zgłosiło się 12 uczestników. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa w składzie: Ewa Ciok, Paulina Biernacka, Marta Borzymek postanowiła przyznać:
I miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat -
Dominice Polak za opowiadanie
?Julita?.
Wyróżnienie w kategorii wiekowej 12-15 lat otrzymał
Szymon Dawidczyk za opowiadanie
?Kosmiczny ocean?.
W kategorii wiekowej 16-58 lat
I miejsce przyznano
Paulinie Dumała za opowiadanie
?Skarb z gry?. Nagrody książkowe za I miejsce w w/w kategorii ufundowała księgarnia Dom Książki przy. ul. Kościuszki 30 w Wyszkowie.
Wyróżnienie w kategorii wiekowej 16-58 lat zostało przyznane pani
Ewie Kozakiewicz za opowiadanie
?Muehermaar?.
Pozostali uczestnicy: Wiktoria Hyrycz, Sylwia Karpińska, Anna Kowalska, Martyna Leszczyńska, Emilia Lewandowska, Natalia Manowska, Jakub Siuchno, Dagmara Zając otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Zapraszamy do lektury prac konkursowych:
"Julita" - Dominika Polak
"Kosmiczny ocean" - Szymon Dawidczyk"Skarb z gry" - Paulina Dumała"Muehermaar" - Ewa Kozakiewicz""Wiele się zmieniło od tamtego czasu" - Wiktoria Hyrycz ?Mój drugi świat? - Sylwia Karpińska ?Arhamea? - Martyna Leszczyńska ?To niemożliwe? - Emilia Lewandowska ?Zabić przeszłość? - Natalia Manowska ?Elohim? - Jakub Siuchno ?Oczy Meadow? - Dagmara Zając Gościem specjalnym wieczoru był Pan Marcin Sergiusz Przybyłek, urodzony w Pułtusku, czołowy pisarz polskiej fantastyki naukowej. Z wykształcenia lekarz medycyny, wieloletni pracownik koncernu farmaceutycznego, obecnie trener i konsultant biznesowy. Autor największej polskiej sagi science fiction ?Gamedec?, powieści CEO Slayer, antyporadnika dla menedżerów ?Sprzedaż albo śmierć??, powieści teoretycznie dla dzieci ?Kalina i Kaj? i zbioru anegdot dla graczy ?Grao Story?. Od lat zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, przekazuje swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń.
Jako pisarz związany z literaturą fantastyczną debiutował w 2000 roku w miesięczniku ?Świat Gier Komputerowych?, tworząc rubrykę Grao Story. Publikował teksty publicystyczne w ?Nowej Fantastyce? w cyklu Co w duszy gra. W tym miesięczniku ukazało się jego pierwsze opowiadanie z cyklu o gamedecu (?gierczanym detektywie?) Torkilu Aymorze ? ?Gamedec. Małpia pułapka?. Jego debiutem książkowym był zbiór dwunastu opowiadań ?Gamedec. Granica rzeczywistości? wydany w 2004 r. przez wydawnictwo Supernowa.
W 2013 roku przybrał pseudonim Martin Ann, którym obecnie posługuje się w wydawnictwach anglojęzycznych. W tym samym roku wspólnie z Janem Madejskim wydał grę planszową ?Gamedec: gra neoplanszowa?. Ostatnia cześć serii ?Gamedec. Obrazki z imperium?, wydana w 2015 r. otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.
Pan Marcin opowiedział o ciężkiej ?drodze pokory?, jaką musiał przejść jako debiutujący pisarz fantastyczny na początku 2000 r. W zajmujący sposób przybliżył zgromadzonym swój dorobek literacki, począwszy od najstarszej powieści z serii ?Gamedec? po najnowszą ?Orzeł Biały?, którą napisał wykorzystując eksperyment literacki polegający na dopuszczeniu czytelników do procesu powstawania powieści. Omówił ciekawostki dotyczące warsztatu pracy oraz prawdy i mity na temat pisarzy. Na zakończenie wieczoru zainteresowani mieli szansę zdobycia autorskich egzemplarzy powieści z autografem Pana Marcina oraz uczestniczenia w sesji zdjęciowej.
Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:
- Nowym Wyszkowiaku