Jesteś tutaj:

"Noc Bibliotek"

Data: 30.05.2015 r.    1897
Relacja z imprezy.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła w sobotę 30 maja w godz. 18-24 na pierwszą edycję ?Nocy Bibliotek - Groza nie czytać!? Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa i bibliotek jako miejsca, w którym warto bywać.
W sali im. Ludwika Maciąga miłośnicy poezji uczestniczyli w wieczorze poetyckim ?Moje dedykacje?. Swoje wiersze recytowała Marzena Sawera. O oprawę muzyczną zadbały Danuty Bączek i Irena Zdunek, graficzną - stanowiły obrazy Mieczysława Romanika, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.
Dział dla Dzieci i Młodzieży rozpoczął Noc Bibliotek słodkim tańcem integracyjnym ?Chocolate choco
choco?. Po głośnym czytaniu ?Lokomotywy? Juliana Tuwima i wspólnym wykonaniu ilustracji do niej wesoły pociąg wyruszył w podróż po bibliotece, odwiedzając poszczególne działy. Na końcowej stacji - w gabinecie pani dyrektor na uczestników wyprawy czekał słodki poczęstunek. Wyczekiwanym punktem wieczoru był seans filmowy. ?Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, wszystkie biblioteki uczestniczące w akcji otrzymały bezpłatny dostęp do francuskiego filmu animowanego dla dzieci ?Sekret Eleonory?, w reżyserii Dominique Monfery. Bajka opowiada historię pewnej rodziny, a w szczególności małego chłopca Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki?.
Potem przyszedł czas na turnieje, zabawy plastyczne i literackie. Aby oddać grozę wieczoru, wspólnie wykonano papierową girlandę z nietoperzy, którym dzieci nadały imiona. Szczególnym powodzeniem cieszyły się kości opowieści ?Story Cubes?, dzięki którym każdy mógł stworzyć własną z wątkami baśniowymi, kryminalnymi i historycznymi.
W Noc Bibliotek zarówno dzieci, jak i dorośli mogli założyć kartę, wypożyczyć książkę, zwiedzić pomieszczenia na co dzień niedostępne, obejrzeć galerię zdjęć sławnych artystów odwiedzających placówkę, a także przekazać pozycje z własnych zbiorów w ramach akcji ?Przynieś książkę do biblioteki?.

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku
- Wyszków24