Jesteś tutaj:

"Śladem szeptu amazońskiego potoku. O Indianach, Chavezie, puszczy" - Spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czernieckim w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Data: 12.05.2015 r.    1692
Relacja z imprezy.

12 maja 2015 r. w ramach obchodów XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie ze Stefanem Czernieckim, podróżnikiem, dziennikarzem, twórcą programu "Za siódmą górą" w TV Republika, autorem książek "Dalej od Buenos", "Cisza" i bohaterką spotkania "Czekając na Duida: śladem szeptu amazońskiego potoku". Dzięki Panu Stefanowi uczestnicy, wśród nich miłośnicy podróżowania mieli szansę poznania Wenezueli, państwa objętego reżimem Hugo Cháveza i jego następcy Nicolása Maduro, przenieść się w górę rzeki Orinoko, do Amazonas, południowego stanu Wenezueli, niedostępnego ogółowi białych, na ziemie Indian, znajdujące się pod kontrolą żołnierzy.
Autor w sposób niezwykle barwny i humorystyczny opisał swoją podróż, Caracas - miasto strachu i śmierci, puszczę, góry stołowe (najwyższy, upragniony szczyt, cel podróży Tepui Duida), a przede wszystkim ludzi spotkanych w trakcie wyprawy. Spotkanie wzbogacone pokazem zdjęć na tle muzyki Indian i dźwięków puszczy oraz filmem dało szansę poznania pięknego, ale i groźnego rejonu świata.

Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku
- Głosie Wyszkowa