Jesteś tutaj:

Spotkanie autorskie z Patrykiem Fijałkowskim

Data: 31.10.2014 r.    2600
Relacja z imprezy.Dnia 31 października 2014 r. w sali im. Ludwika Maciąga w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbyło się spotkanie autorskie z wyszkowianinem Patrykiem Fijałkowskim debiutującym powieścią ?Śnieg widmo?, połączone z rozstrzygnięciem i wręczeniem nagród w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego ?Magiczne Pióro 2014? organizowanego przez bibliotekę we współpracy z Bractwem Pendragona. Nagrody książkowe i audiobooki ufundowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie, natomiast gry narracyjne z serii Story Cubes pani Agnieszka Sieńkowska z Pracowni Artystycznej Makowe Pole.
Pani Dyrektor Małgorzata Ślesik?Nasiadko przybliżyła uczestnikom historię powstania Bractwa Pendragona, następnie wraz z pisarzem Patrykiem Fijałkowskim wręczyli dyplomy i nagrody.

Na konkurs wpłynęło 7 prac. Komisja konkursowa w składzie: pisarz Patryk Fijałkowski, Natalia Kłobukowska oraz Marta Borzymek postanowiła wprowadzić 2 kategorie wiekowe: 17-24 lata - starsi i 13-16 lat ? młodsi, w których wyłoniono dwa pierwsze miejsca, nagrodzone książką ?Jak zostać pisarzem? oraz grą narracyjną Story Cubes.

W kategorii starszych:
I miejsce zajął Mariusz Ambroziak za opowiadanie ?Lesław Darski?

W kategorii młodszych:
I miejsce zajęła Monika Piórkowska za opowiadanie ?Księżniczka Magiksu?

Dyplomy i audiobooki za udział otrzymali:
Zofia Gawur, Agata Kulesza, Paulina Dumała, Weronika Kowalczyk i Tobiasz Borkowski.
Wszystkim uczestnikom pragniemy podziękować za udział w konkursie i zachęcić do dalszej pracy nad swoim talentem pisarskim.

W drugiej części spotkania głos zabrał pisarz Patryk Fijałkowski, który sam o sobie napisał na Facebooku, iż jest ?debiutującym pisarzem, raczkującym dziennikarzem i trochę muzykiem?, wyszkowskiej publiczności, szczególnie młodzieży jest znany jako wokalista zespołu ?Wparkustraszy?.
Pan Patryk w sposób barwny, humorystyczny przybliżył uczestnikom spotkania swoją przygodę z pisaniem. Opowiedział o swoich lękach, o radości, jakiej doświadczył, gdy dowiedział się o wydaniu jego pierwszej książki, a przede wszystkim o znaczeniu konstruktywnej krytyki w jego życiu.
Spotkanie połączone z promocją powieści ?Śnieg widmo? przebiegało w miłej atmosferze, na zakończenie uczestnicy mieli możliwość zakupu książki, zdobycia autografu pisarza.


Zapraszamy do lektury nagrodzonych i wyróżnionych prac:

I miejsce w kategorii starszych:
?Lesław Darski? - Mariusz Ambroziak

I miejsce w kategorii młodszych:
?Księżniczka Magiksu? - Monika Piórkowska

?Droga smoczego jaja? - Tobiasz Borkowski

?Strefa Wolności? - Paulina Dumała

?Tajemnica Shellystrade" - Weronika Kowalczyk

"Werewolf" - Zofia Gawur

?Wyklęci" - Agata Kulesza


Zapraszamy do lektury artykułów na temat tego wydarzenia, które ukazały się w lokalnej prasie:

- Nowym Wyszkowiaku
- Wyszkowiaku
- Głosie Wyszkowa
- Wyszków24